Blog Dachy Tarasowe - Ogrody zimowe, Markizy, Pergole, Zadaszenia

Zadaszenie tarasu - Szkło w dachu i do tego składane

Od 2019 posiadamy dla Państwa w ofercie wyjątkowy dach. Dach ten jest standardowym aluminiowym zadaszeniem tarasu jednak szkło w dachu ma możliwość zswuania się jak standardowe drzwi. Daje to nam możliwość szybko uchylić połąć dachu tak aby pozbyć się gorącego powietrza. Do tego super design i niemeicka jakość wykonania. Polecamy!

https://www.dachytarasowe.eu/zadaszenia-tarasow/skladane-zadaszenie-szyberdach

Szyberdach składane zadaszenie ze szkła

 

Nowe typy ogrodów zimowych. Oazy ze szkła w Wikipedi.

Udało się nam jako Dachy Tarasowe zapoczątkować w Polsce nowy trend w ogrodach zimowych. Na samym początku już 9 lat temu zaczeliśmy propagować, sprzedawać i montować te super estetyczne designerskie konstrukcje, a teraz te lekkie całkowicie przeszkolne ogrody zimowe z super nowowczesnym designem i z nie przesłoniętym widokiem na nasz ogrod to Oazy ze szkła i/lub Sunroomy. Dzięki naszej intensywnej działalności polska Wikipedia rozszeżyła wpis o te nowe typy ogrodów zimowych. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_zimowy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Dachytarasowe

https://www.dachytarasowe.eu/ogrody-zimowe/oaza-ze-szkla

Oaza ze szkła / ogrod zimowy / Zadaszenie Tarasu

 

 

 

Wizyta serwisowa

Dbamy o naszych kleintów podczas całago czasu użytkowania naszych wiecznych konstrukcji. Nawet po okresie gwarancyjnym gdy nasi klienci życzą sobie regulacji, rozbudowy czy porady odwiedzamy ich służąc im swoją pomocą. Chcemy żeby wiedzieli że na nas zawsze można liczyć. Na załączonym zdjęciu wodok z Oazy ze szkła podczas naszej wizyty serwisowej. Mineło pare dobrych lat od montażu, a Ogród zimowy wygląda jak nowy. Gwarantuje to wysoka jakość i prefabrykacja w fabryce naszych designerskich konstrukcji.

Ogrod zimowy / Oaza ze szklaOgrod zimowy / Oaza ze szkla

Fundamenty pod ogród zimowy / zadaszenie tarasu.

Zawsze na początku klienci pytają nas o ty czy potrzebują, a jeżeli tak to jakie fundamenty pod ogród zimowy czy też zadaszenie tarasu tudzież pergole.

Pytanie nie jest oczywiste bo jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Warto dobrze je wykonać a unikniemy dodatkowych kosztów.

1. Ogród zimowy.

Jeżeli myślimy o pełnej zabudowie tzn. wraz z drzwiami pod zadaszniem musimy przewidzieć fundament pod całą konstrukcją lub minimalnie fundament obwodowy pozwalający na zamontowanie drzwi czy okien. Ważnym jest żeby fundament ten był bez spadków. Gotowy fundament czy taras z reguły są zbudowane ze spadkiem pozwalającym na spływ wody. Fundament ze spadkiem powoduje konicznośc wyrówania go dodatkowymi profilami aluminiowymi zanim zamontujemy podbudowe z drzwi przeswunych / okien co zwiększa koszta inwestycji.

2. Zadaszenie Tarasu / Pergola

Dla samego zadasznia tarasu wystarczy że wylejemy i zazbrojimy punktowe stopy fundamentowe w ziemi, Nie muszą być one na wykonane na równo z ziemią, lepiej wykonać je okolo 5cm pod powiezchnią ziemi. Słupy aluminiowe jako jedyne z naszych konstrukcji docinamy na miejscu i dopasowujemy je do istniejącej sytuacji na budowie. Opcją jest także zakup gotowych stóp fundamentowych i wkopanie je do ziemi lub też wkręcanych słupów fundamentowych. Prz lżejszych konstrukcjach wystarczą dla bloczki fundamentowe zakopane w ziemi.

3. Poziom fundamentów

Przy wykonaniu fundamentów pełnych czy obwodowych ważne jest na jakim poziomie je wykonać. Zależy to od takego czym wykończymy nasz taras.

a) płytką, wtedy wykonujemy taras na zero, tzn na poziom na którym chcemy żeby był. Drzwi przesuwne zamontujemy z profilem o wysokości 1,36mm i po położeniu płytek będziemy mieć je idealnie na równo z profilem drzwi przeswunych.

b) deska tarasowa, wtedy należy pomyśleć zeby wnętrze naszego fundamentu były niżej o okoły 4-5cm od poziomu na którym będziemy mocować profile drzwi przeswunych. Deska tarasowa wraz z podkładami zazwyczaj ma 6cm, natomiast większy profil do drzwi przeswunych 2,5cm. Aby profil drzwi przesuwnych nie chował się pod deską tarasową należy obwód fundamentu podnieść o 4-5cm. Jeżeli tego nie wykonamy będziemy musieli pod profili drzwi przeswunych zamotować dodatkowe profile aluminiowe, które podwyższą koszta montażu.

Wylana płyta

Plyta fundamentowa

Fundament obwodowy

Fundament Obwodowy

Stopa fundamentowa podczas wylewania

Stopa Fundamentowa

Przykłady prefabrykowanych stóp fundamentowych (dostępnych także od Dachy Tarasowe i/lub https://eshop.dachytarasowe.eu)

 

Montaż markizy przy temperaturze 0 stopni.

Montaż szczególnie przy temperaturze sięgającej 0 stopni celcjusza czyni go dodatkowo skomplikowany. Gdy do tego dochodzi montaż najbardziej skomplikowanej markizy, którą montuje sie odmiennie od wszystkich innych dostępnych na rynku wyzwanie staje się jeszcze większe. Nasza ekipa jak zwykle doskonale przygotowana. Światła LED pozwalające na kontynuowanie montażu po zmierzchu, który w grudniu nadchodzi już po godzinie 15.00. Kotwy Fisher, które nawet w ujemnych temperaturach zachowują swoje walory montażowe. Wszystko to sprawia że klient zadwolony i montaż przebiegł sprawnie i pomyślnie.

Montaz Markiza Zenara WarszawaMontaz Markiza Zenara WarszawaMontaz Markiza Zenara Warszawa

Menu

Wyszukaj

config
Logo star-snippets.com