Skip to main content

Zobacz także:

Ogrody zimowe Zielona Góra, Warszawa, Katowice

Po połączeniu dachu tarasowego z podbudową (zabudowaniem) otrzmujemy oaze ze szkła / ogród zimowy - elestyczne miejsce gdzie poczują się Państwo usatysfakcjonowani. Szczególnie elementy całkowicie ze szkła i bez ram umożliwiają Państwu na cieszenie się urokami natury i jednocześnie najlepszą ochronę przed złymi warunkami pogodowymi w jednym. Kliknij w wybrany produkt od Dachy Tarasowe żeby poznać szczegóły.

Ogrody zimowe jak z bajki. Jak stworzyć taki ogród?

Jest wiele osób, którym marzą się wręcz bajeczne ogrody zimowe. Jak się okazuje, ich stworzenie wcale nie jest takie trudne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Warto więc wiedzieć, jak przystąpić do organizacji takiej przestrzeni, aby stworzyć zimowy ogród, w którym z przyjemnością będzie spędzało się swój czas wolny. Przede wszystkim pierwszym i bardzo istotnym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca. Często pada na taras, który można odpowiednio zabudować. Do wyboru jest wiele tworzyw, PCV, drewno czy aluminium. Wszystko zależy od własnych potrzeb. Następnie warto zastanowić się nad rodzajem szyb, dachu i uzupełnienia ogrodu.

Jak zaprojektować ogród zimowy?

Oczywiście bardzo ważną kwestią jest także to, co znajdzie się w ogrodzie. Ogród zimowy powinien być bowiem miejscem przyjaznym, w którym wszyscy domownicy lubią spędzać czas wolny. To dlatego zadbać trzeba o jego odpowiednią oprawę. Często podkreśla się, że istotą ogrodu zimowego są szyby. To właśnie one wpuszczają do środka światło dzienne, pomagają regulować temperaturę oraz zapewniają bezpieczeństwo. Ważne jest jednak wszystko to, co znajduje się w środku. Warto zasadzić rośliny odporne na niższe temperatury, najlepiej takie, które ładnie się rozrastają. Stać mogą one także w efektownych donicach lub porastać belki wspierające konstrukcję. Im więcej zieleni, tym lepiej!

Ogród zimowy na tarasie - jakie pełni funkcje?

Warto ustalić także, jakie funkcje pełni ogród zimowy na tarasie. Przede wszystkim budowany jest on po to, aby móc na nim odpoczywać i relaksować się. Jest to świetny sposób na to, aby spędzać czas wśród zieleni, ale jednocześnie cieszyć się ciepłem i obserwować swój ogród za szyby. Zimowy ogród na tarasie będzie doskonałym miejscem, zarówno do pracy, jak i do odpoczynku.

Tarasy zimowe - meble i wykończenie

Odpowiednio zorganizowane tarasy zimowe opierają się także na starannym umeblowaniu i wykończeniu. To dlatego warto zainwestować w solidne meble wysokiej jakości, które przetrwają wiele sezonów. Warto też wziąć pod uwagę, że klimat panujący na tarasie, również zimowym, jest nieco inny, niżeli ten, który panuje w domu. Warto więc wybierać meble, które dedykowane są właśnie do ogrodów. Dzięki nim można stworzyć bardzo przyjemne otoczenie, które zachęcać będzie do codziennego relaksu i odpoczynku. Z całą pewnością zimowe tarasy biją rekordy popularności wśród osób, które mogą pozwolić sobie na ich organizację u siebie na terenie własnego domu.

Zestandaryzowane Ogrody zimowe \ Oazy ze szkła

Ogrody zimowe w 3 opcjach z drzwiami przeuwnymi bezramowymi, ramowymi i standardowymi

WEINOR Premium Ogrody zimowe \ Oazy ze szkła Terrazza

Dach Tarasowy z bezramowym i składanym oszkleniem w wersji premium od Weinora. W opcji wiele ekskluzywnych dodatków jak oświetlenie LED, promienniki, markizy boczne nad i poddachowe.

NOWOŚĆ! WEINOR PREMIUM Ogrody zimowe \ Oazy ze szkła

Ogród zimowy \ oaza ze szkła z pełnym systemem odływu wody i bez nachylenia w połaci dachowej.