Zobacz także:

Fundamenty pod zadaszenie tarasu / pergole / pergotendy.

    Jeżeli nie mamy wylanego tarasu przed wykonaniem zadaszenia tarasu musimy wykonać fundamenty tak aby mieć na czym posadowic nasze zadaszenia. Jeżeli nie zakładamy że odrazu nasze zadaszenie będziemy zabudowywać drzwiami czy oknami możemy wykonać tylko i wyłącznie fundamenty punktowe czyli tkz. stopy fundamentowe. Jezeli bedzie to zadaszenie lekkie takie jak pergola mozemy zamówić wykonanie przez "Dachy Tarasowe" posadowania słupów pergoli na wkopanych w ziemie bloczkach fundamentowych wtedy wszystkie prace związane z montażem pergoli zostaną wykonane przez naszą firme.  Wykonujemy dla Państwa darmowy projekt pod konkretne zadasznie / pergole gdzie wskazane będą miejsca w których będą mocowane słupy Państwa konstrukcji. Wykopy na 0,6m-1m w głab ziemi po zazbrojeniu zalewamy betonem C16/20. Najlepiej wykonać je do głębokości 5-10cm w głąb ziemi wtedy montowane słupy bedą przysypane z góry ziemią i nie będzie trzeba dokupować i montować dodatkowych esetycznych kap zakrywających śruby montażowe.

Projekt fundamentu wykonywany przez Dachy Tarasowe

Fundamenty wykonywane przy montażu jednej częsći konstrukcji do ściany. Do podłoża montowane tylko słupy przednie

Stopa Fundamentowa / Fundament punktowy

Bloczek fundametowy do mocowania słupów

Sposób montażu do fundamentu płyta standard

Sposób montażu do fundamentu obrócena płyta

Kapa zakrywająca mocowanie do fundamentu

Płyta mocująca słup do fundamentu

Sposób montażu do fundamentu

Innym sposobem jest zakup już gotowych stóp fundamntowych do naszych konstrukcji. Dostępne między innymi na https://zabudowytarasowe.pl jako opcje do naszych konstrukcji. Jeżeli potrzebują Państwo konsultacji to prosimy o kontakt: https://www.dachytarasowe.eu/kontakt 

Stopa betonowa wkładana do słupa i następnie zakopywana w ziemi bez odpływu.

Stopa betonowa wkładana do słupa i następnie zakopywana w ziemi z odpływem.

Do nietkórych konstrukcji są dostępne także fundamenty tkz. wkręcane

Fundamenty pod ogród zimowy musimy wykonać conajmniej na całej długości obwodu na którym będą posadowione szyny/profile wszystkich drzwi/okien. Możemy wykonać je jako fundament obwodowy lub wylać płyte fundamentową na całym tarasie. Ważnym jest aby nasz fundament wykonać bez spadków na takiej wysokości na jakiej chcemy mieć zbudowany ogród zimowy / oaze ze szkła. Ewentualne spadki płyty tarasowej jakie są wykonywane standardowe do każdego domu bez wiedzy o tym że ma być na nim zbudowany ogród zimowy należy wyrównać dodatkowymi profilami aluminiowymi ściętymi wzdłuż spadku tarasu tak aby zniwelować spadki. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które możemy uniknąć już podczas planowania naszego tarasu. Ważnym aspektem jest także to jak chcemy wykończyć nas taras. Jeżeli jest to gres/płytki wylewamy cały taras na jednej wysokości i stosujemy szyne od Dachy Tarasowe o wysokości 1,3cm lub 2,6cm. Tak aby po położeniu gresu szyna wystawała  na conajmniej kilka mm ponad płytki. Jeżeli będzie to deska tarasowa należy pamiętać, że najlepiej jest jak nasze szyny od drzwi przeswunych były zawsze o 1-1,5cm wyżej od deski. Standardowa szyna dostępna od Dachy Tarasowe do zabudowy bezramowej tarasu ma wysokośc 2,6cm. Wtedy na obwodzie naszego tarasu wylewamy/muryjemy dodatkowy fundament wyżej o 5-6cm od pozostałego uzyskując poziom o 6,6-7,6cm wyżej od powierzchni pozostałego fundamentu. Założenia te idealnie pasują gdy nasza deska tarasowa standardowo jest wraz z podkładem kładziona na 6cm(w innym wypadku należy przeliczyć wysokość podniesienia na obwodzie naszego tarasu). W tym wypadku nasza szyna będzie i w tym wypadku o 1-1,5cm powyżej naszej deski tarasowej. Gdy nie uda się nam taki zabieg montażyści od Dachy Tarasowe będą musieli wyrównać poziomy jak w poprzednim wypadku dodatkowymi profilami aluminiowymi.

Fundament obwodowy

Płyta fundamentowa

Wysokość szyny do zabudowy bezramowej

Zielona góra

ul. Sulechowska 4a,
65-119 Zielona Góra
tel: +48 799 974 535
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warszawa

Kłobucka 13,
02-699 Warszawa
tel: +48 882 174 317
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katowice

Szpaków 36,
40-540 Katowice
tel: +48 608 225 327
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
© Dachy Tarasowe. All rights reserved.